EnviroSolutions || GISletter
włącz się do GIS!
Darmowe narzędzia do QGIS
wtyczki QGIS
#GISatHome
Uwielbiasz rozwiązania Open Source i kochasz pracę z GIS? To brzmi jak QGIS! Ogrom funkcji i możliwości, ale czy aby na pewno? Co jeśli brakuje narzędzia, które ułatwi życie, wykona za Ciebie żmudny proces?
Oto i one, bohaterki dzisiejszego GISlettera – wtyczki do QGIS. Dwa kliknięcia i szereg skomplikowanych funkcji zostanie wykonany w mgnieniu oka.
Geokodowanie Adresów UUG GUGiK
Jest to wtyczka służąca do geokodowania adresów, powstała ona podczas szkolenia z programu QGIS, ‘Język skryptowy Python w QGIS 3’, organizowanego przez naszą firmę. Wtyczka pobiera dane z polskimi adresami z pliku .csv o określonej strukturze. Następnie, korzystając z usługi UUG udostępnianej przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii, pobiera dane w postaci wektorowej.
Do czego może posłużyć wtyczka?
• posiadasz plik z wieloma adresami i nie chcesz każdego wyszukiwać ręcznie na mapie;
• potrzebujesz uzyskać geometrię punktu, ulicy, bądź granic miejscowości;
• chcesz zwizualizować położenie punktów, ulic, bądź miejscowości względem siebie.
Archiwalna Ortofotomapa
Jest to nasza najnowsza wtyczka, która pozwala w prosty sposób przeglądać ortofotomapy kraju z różnych okresów. Użytkownik może za pomocą suwaka wybrać okres, z którego chciałby wyświetlić podkład. Wielokrotne uruchomienie wtyczki umożliwia wczytanie do projektu zobrazowań z różnych okresów jednocześnie. Rozwiązanie jest inspirowane podobnymi narzędziami występującymi m.in. w aplikacji Google Earth (historical imagery) i w krajowym geoportalu (pasek czasu). Wtyczka korzysta z usług sieciowych WMS-T OTRO_TIME udostępnianych w ramach geoportalu krajowego geoportal.gov.pl
...a skoro jesteśmy przy tematyce Python, to z dumą informujemy, że i w tym roku jesteśmy sponsorem Warszawskiego ZOO! To również dzięki środkom pieniężnym przekazanym przez Darczyńców podczas naszej zeszłorocznej kwesty, możemy pomóc zwierzakom, na czele z naszym Pytonem Tygrysim o imieniu GISek.
        EnviroSolutions Sp. z o.o.