Jeśli newsletter nie wyświetla się poprawnie, obejrzyj go na naszej stronie. :)
EnviroSolutions || GISletter
Koniec wakacji, czas na studia!
Zainwestuj w swój rozwój, wybierz Geoinformatykę.
summer
Studia GIS
Coraz więcej młodych decyduje się na podjęcie studiów związanych z GIS, uczelnie wychodzą na przeciw zapotrzebowaniu i otwierają coraz to nowe kierunki. Gdzie obecnie można podjąć studia związane z GIS-em?
lista polskich uczelni oferujących studia GIS
zagraniczne studia licencjackie
zagraniczne studia magisterskie
Warto rozważyć studia związane z GIS-em, jest to niezwykle bogata dziedzina, bardzo prężnie rozwijająca się w obecnych czasach.
Historyczne dane GIS od Uniwersytetu Berkley
Warto pamiętać, że nowoczesna praca z GIS-em to również praca z danymi historycznymi. Często zniszczone i nieczytelne mapy należy ręcznie zeskanować oraz przeprowadzić proces nadawania georeferencji i wektoryzacji. Niesie to ze sobą ogromną wartość, gdy dane wcześniej osiągalne jedynie dla osób posiadających dostęp do archiwum, teraz są w zasięgu ręki każdego człowieka. Świetnym przykładem takiej cyfryzacji są historyczne dane GIS udostępniane przez Uniwersytet Berkley. Znajdziemy tam chociażby historyczny podział terytorialny Polski aktualny na rok 1770.
GIS bawi i uczy
Każdy kto pracuje z danymi przestrzennymi wie jak przydatne bywają mapy podkładowe w programach GIS-owych. Szybko pozwalają zorientować się w terenie, podejrzeć dokładne położenie danych przestrzennych, w których posiadaniu jesteśmy oraz uprzyjemnić odczyt całego projektu, który tworzymy. Przedstawiamy listę ciekawych podkładów mapowych do pobrania, na które warto zwrócić uwagę.
Geoinformatyczna Noc Badaczy 2020
Przecież edukacja nie kończy wraz ze studiami, a możliwości wokół jest więcej niż nam się wydaje. Jest organizowanych coraz więcej konferencji, czy wydarzeń, na których można bardzo wiele się nauczyć i być może odkryć w sobie nowe powołanie. 30 września odbędzie się kolejna edycja Geoinformatycznej Nocy Badaczy. W tym roku, z wiadomych przyczyn, zostanie przeprowadzona w wersji zdalnej. Poruszonych zostanie wiele ciekawych tematów związanych m.in. z metodami pozyskiwania danych naziemnych, lotniczych i satelitarnych niezbędnych do monitoringu roślinności. Tutaj znajduje się dokładny zakres zagadnień oraz informacja o sposobie zapisu na bezpłatne wydarzenie.
KS Jeziorka EnviroSolutions gola!
A my z dumą informujemy, że kolejny sezon wspieramy drużynę piłkarską KS Jeziorka EnviroSolutions! Tak waleczna ekipa zasługuje na ogromny doping!
        EnviroSolutions Sp. z o.o.